Partnerství měst je už dnes pro Litvínov samozřejmostí.

V dubnu roku 2017 se Partnerský spolek a Město Litvínov zastoupené starostkou města paní Kamilou Bláhovou zúčastnil setkání partnerských měst ve francouzském Brie-Comte-Robert. Účastníci setkání si tam připomněli několik výročí dlouholeté partnerské spolupráce i mezi Brei a saským Olbernhau nebo bavorským Stadtbergenem.

Na konci září 2017 využil Partnerský spolek Litvínov příležitosti městských oslav Svatomichaelských slavností a spolu s partnery z Olbernhau, Stadtbergenu a Brie-Comte-Robert oslavil již 25. jubileum úzké partnerské spolupráce s Olbernhau, která se od devadesátých let minulého století rozvíjí na všech úrovních občanského a společenského života.

I tuto samotnou oslavu pojaly partnerské spolky Litvínov a Olbernhau jako věc společnou a uspořádaly ve dnech 30. 9. až 2. 10. 2017 řadu společných akcí.

V sobotu 30. září se partneři i s hosty z Brie a Stadtbergenu sešli ve velké aule Střední školy v Olbernhau a zavzpomínali na uplynulých 25 let přátelství a spolupráce. V odpoledních hodinách si všichni prohlédli tradiční podzimní trh v areálu historického rytířského statku s úžasnou a inspirativní výzdobou k poctě sklizně v tamním evangelickém kostele.

Neděle 1. 10. byla věnována prohlídce Litvínova a litvínovského zámku a účasti na koncertě Jiřího Bárty v kostele sv. Michaela Archanděla. Nedělní večer strávili všichni svorně na společné večeři v litvínovské Citadele. I zde bylo z projevů starostů a zástupců partnerských spolků slyšet jak díky za dlouholetou aktivní organizaci a péči o tyto příhraniční vztahy, ale také sliby a přání na udržení a upevňování přátelství i do let budoucích.

Pondělí 2. 10. strávili naši partneři společně s litvínovskými členy spolku na výletě Podkrušnohořím. Navštívili Klášterec na Ohří a Perštejn, obdivovali krásy historického porcelánu i chuť pravé české kuchyně a domácího rodinného piva.

Rozloučili se spokojeni a s pozváním k dalším setkáním, která jsou plánována zase na rok 2018.

Akci finančně podpořila společnost Severočeské vodovody a kanalizace, a.s.