Projekty Interreg

V pondělí 12.4.2010 jsme se jako hosté zúčastnili semináře pro kořenářky a pěstitele na zámku Purschenstein v nedalekém Neuhausenu.
V rámci projektu rekonstrukce zámeckého parku v obci Neuhausen nedaleko od českosaské hranice se připravuje založení bylinkové zahrady. K odborné přípravě před realizací záměru byl uspořádán seminář pro realizátory a členy spolku přátel zámeckého parku. Zúčastnili jsme se ho, abychom načerpali informace a inspiraci. Vyslechli jsme si dvě odborné přednášky o historii zámku a parku Purschenstein a o koncepci samotné bylinkové zahrady, která bude vznikat podle všech historických pravidel. Mezi oběma přednáškami jsem měli možnost prohlédnout si celý areál za doprovodu správce zámku.